Děsí vás noční můry ?

29. května 2008 v 6:12 | Milky-princess |  Krása a lifestyle
Jsou dotěrnější než komáři a zákeřnější než vosy. Jenže proti těmhle můrám v drogerii žádný postřik neseženete. Namíchali jsme pro vás speciální přípravek, který vás může obtížného hmyzu zbavit.

NAše nevědomí je skladištěm všech dat, i těch, která si neumíme nebo nechceme uvědomit anebo je považujeme za dávno zapomenutá. Prostřednictvím snů nám pak hlásí, co zrovna řeší. Moc se s tím nepáře a někdy nám to sděluje dost drsně. My se pak budíme zpocení hrůzou, psychicky rozhození a s pocitem trapnosti, co za úchylnosti se nám to zase zdálo. A ptáme se, co to znamená.
Zcela seriozně se ptají i vědci. Zapomeňte na 'vojáka viděti…'. Tak prosté to není. I když jsme jako lidstvo napojeni na kolektivní nevědomí, a tak se nám zdají podobné věci, které mají podobný základ a tudíž i výklad. Ale jen vy znáte svůj život. A jen ve vztahu ke své životní situaci a svým trápením můžete porozumět svým snům. Nebojte se pak za denního světla pohlédnout své 'noční' můře do tváře, jen tak ji můžete přemoci. A nestyďte se za své pocity, je to jen mezi vámi a vaším nevědomím.
My vám za pomoci moderních snářů, stojících na psychologických poznatcích, dáme - na skutečných příkladech snů svých přátel - návod, jak poznat, co za vašimi nočními fantaziemi a můrami hledat. A hledejte, nenechte to spát, zvlášť pokud se vám sen vrací - vaše podvědomí vám tím připomíná opravdu závažný problém, který jste ještě nedořešili. A bude se vracet, dokud podstatu tohoto snu nepochopíte.

1.Sen první:

Pronásledování a tonutí

"Někdo mě honí, neznám ho, ale děsí mě. Utíkám ze všech sil, najednou začíná pršet. Ten zločinec je mi pořád v patách. Strhne se bouřka, všude je voda, běžím kalužemi. Vody je víc a víc, už ji mám po kotníky, strašně těžko se mi běží, nořím se do hloubky a nemůžu se ničeho chytit, topím se…"
Zuzana, 28 let, umí plavat a vody se neboj
í

Zuzana má strach - pocity ve snech odpovídají skutečným pocitům. Něco nebo někdo ji honí. Možná ji honí termíny, možná dluhy, možná otec s otázkou, kdy už se vdá. Možná ale uhání a děsí sama sebe.
Voda - to jsou emoce. Můžeme se v nich utopit stejně jako ve vodě. Kapky deště připomínají slzy, průtrž mračen je průtrží našich depresivních nálad nebo cizích citů, které se na nás valí. V bouři mezi blesky a hromy vybuchuje naše vášeň i zloba. Zuzana asi prožívá citově silnou etapu života (nové zaměstnání nebo problém ve vztahu), kterou neumí uchopit, bojí se svých pocitů, noří se hluboko do svého nitra a utápí se sama v sobě.

2.Sen druhý:

Intimní potřeba a propadání

"Jsem v nějakém starém domě, asi tam i bydlím. Chce se mi na záchod, ale nemůžu ho najít. Bloudím po chodbách, je tam hrozný nepořádek, prach a opadaná omítka. Nakonec najdu velkou místnost, kde je uprostřed záchodová mísa. Strašně se mi chce, ale není tam žádná zástěna, odevšad je tam vidět, kolem procházejí lidi, stydím se. Už to nevydržím, takže se nakonec odhodlám tam jít, ale začnou pode mnou praskat prkna v podlaze a já se propadám. Naštěstí se pak vždycky probudím."
Sandra, 22 let, nemá svůj byt ani dům a nemá problém jít na malou v parku za keř


Jestli v noci běháte po rozpadlých ruinách, možná dostáváte předběžné varování ohledně zhoršujícího se zdravotního stavu nebo na tom nejste úplně nejlíp po psychické stránce.
Dům jste vy a lidé v něm ti, kteří ovlivňují váš život.
Desinfekčně čisté bydliště s vojenským pořádkem sice značí, že máte v sobě jasno, ale není tam tak trochu chladno?
Má váš dům krásnou fasádu, ale uvnitř je binec? Jen se nestyďte za to, že vás vaše podvědomí vidí takhle. Otevírá vám tím oči.
Máte škaredý výhled z okna? Asi jste pesimista, co vidí všechno černě.
Když se pod vámi propadá podlaha, necítíte pevnou půdu pod nohama ani v životě.
Vše, co je nahoře, se týká rozumu a citů, ve sklepě a přízemí se schovávají pudy. Běžíte nahoru po schodech, které nemají zábradlí? V životě racionalisticky stoupáte, ale necítíte se jištěná.
Urval se s vámi výtah a řítí se za vašeho nervydrásajícího řevu k zemi? Zkrátka se asi necháváte moc ovlivňovat pudy, a to se vám může pěkně vymstít. Jo, vaše podvědomí tím myslí třeba to, jak se každý pátek opijete a táhnete si domů jiného chlapa.
A jak je to s tím záchodem? Chcete se ve snu vyprázdnit, ale něco vám v tom brání, nebo se prostě jen stydíte, protože vás u toho bude očumovat dav cizích lidí? Třeba nemáte problém se vyčurat, i když je s vámi v kabince vaše kamarádka, ale trpíte, pokud máte veřejně prosadit svůj názor. Nemůžete se realizovat, neumíte se vymáčknout, bojíte se ostudy a kritiky. Nebojte, představte si na tom záchodě ty ostatní. Hned se vám bude uvolněněji mluvit.

3.Sen třetí:

V moci řidiče

"Jedu autem se svým bratrem na výlet. Z pohodové jízdy se ale stává horor, bratr řídí jako pirát silnic, řítíme se šílenou rychlostí a já mám hrozný strach. Křičím na něho, ale neposlouchá mě. Přestanou nám fungovat brzdy a nabouráme se. V ten moment se s bušícím srdcem probouzím."
Jitka, 25 let, ve skutečnosti je jedináček


Jízda autem je naší životní cestou, doslova motorem, co nás žene kupředu. Může jím být třeba sexuální síla. Spolujezdci odkazují k lidem v našem okolí. Podvědomí Jitce opatrně naznačuje, že je ve vleku nějakého blízkého muže, nemůže jí přímo vpálit tu krutou pravdu, že má asi sakra problém se svým partnerem. Vztah, který vypadá jako pohodička (výlet), je ovšem docela peklo. Důležitá je osoba šoféra. Jak řídí, tak se i chová (nezodpovědně a arogantně?). Partner s Jitkou odmítá nebo jen neumí komunikovat (evidentně neposlouchá), ona je na něm přesto závislá. Když selhávají brzdy, selhávají i lidé a všechny záchranné akce. Jitka si nechce přiznat, že jejich vztah nemá budoucnost, ale necítí se v něm dobře a podvědomě už ví, že pokud to tak půjde dál, konec je blízko a bude bolestný. Nemusí to zrovna skončit zlámanými končetinami jako po dopravní nehodě, ale takové nervové zhroucení je taky docela masakr.

4.Sen čtvrtý:

Neuhlídaná koťata

"Mám na starost malá koťátka, která jsem zapomněla ohlídat a teď jsou o hladu a žízni. Snažím se jim sehnat jídlo, ale některá už jsou na tom dost špatně, jsou nemocná a já se bojím, že umřou. Pár jich má taky polámané pacičky. Je mi z toho strašně úzko, nevím, jak těm zuboženým zvířátkům pomoct, abych jim ještě víc neublížila."
Andrea, 23 let, nemá ani jednu kočku, má psa


V našich ženských snech jsou kočky, a ještě líp koťátka, takovou krásně hebkou a vrnící náhražkou miminek. Pokud se často ve snu mazlíte s Mikešem, chtěla byste o někoho pečovat i po probuzení. Podvědomí si myslí, že jste dost rozumná na to, abyste si pořídila něco většího než kočku. Dítě není špatný nápad. Ale pokud vám koťata ve snu páchají sebevraždu po hladovce, nejspíš se prostě jen bojíte zodpovědnosti a pochybujete o tom, že roli matky zvládnete. Jde otázka mateřství úplně mimo vás? Tak to asi řešíte sebe samu. Snová zvířata jsou totiž často odrazem naší duše. Když trpí zvířata, trpíte i vy, nejspíš si sama ubližujete, i když to myslíte dobře. Zamyslete se nad životem, který vedete. Nepotlačujete v sobě něco, nezabíjíte svou osobnost? Vaše podvědomí to tak nechce nechat a touží po záchraně. Jen si musíte uvědomit, že se něco děje. Mimochodem, vybíjení zvířat ve snu by mohlo znamenat, že vědomě tlumíte, 'ubíjíte' nějakou stránku svého já. Už jste ve snu utloukla pár hadů? Asi potlačujete svoji sexualitu, že?

5.Sen pátý:

Nechte ho umřít!

"Po rozchodu s klukem (on nechal mě) se mi zdálo, že si dobrovolně vybral být obětí nějakého rituálu. Jeho smrt byla nevyhnutelná, ale já jsem se tomu pokoušela zabránit. Snažila jsem se dostat k místu obřadu, sápala se po lidech, kteří mi bránili v cestě, chtěla jsem zoufale otevřít zamčené dveře, ječela jsem, že prostě nesmí umřít! Probudila jsem se vyděšená a nemohla jsem přestat brečet."
Alena, 26 let, nemá kurz první pomoci. A ten kluk fakt neumíral.

Tenhle sen je můj a bylo mi z něho pěkně zle. Hrála jsem strašnou drsňačku, kterou přece nerozhází, když se na ni po měsíci (!) vykašle o hodně mladší (!) kluk. Můžete oblafnout ostatní, dokonce i své vědomí, ale na podvědomí si nepřijdete. Razantně mi připomnělo, že mi na tom týpkovi pořád záleží, že ho nechci nechat zmizet ze svého života. Někde hluboko mě to hlodalo, i když rozumově jsem ten vztah měla dávno zařazený jako absolutní omyl a necítila jsem dokonce ani typickou porozchodovou nenávist. Ten sen mě hodně vyděsil, ale uvědomila jsem si, že tenhle vztah budu mít dořešený, teprve až Aleše nechám normálně umřít. Jen ve snu samozřejmě (žádné voodoo kletby ani nájemní zabijáci). Smrt ve snu většinou neznamená lidskou fyzickou smrt. Značí jen změnu, konec životní etapy, rozdělení cest s někým blízkým, vyrovnání se se ztrátou, osvobození a nakročení k samostatnosti. Pochopení zprávy z podvědomí mi hodně pomohlo a uklidnilo mě. Těšila jsem se, až budu mít v noci opět příležitost k pohřbu. Asi po týdnu se mi zdálo, že se zabil v autě. Pěkně symbolicky jsem si ve snu jeho odchod zdůvodnila tím, že ho zničila jeho sexuální nevybouřenost a nezodpovědný přístup k životu. S naprostým klidem jsem mu vykopala hrobeček, pohřbila ho a dala mu tam kytku. A hotovo. Zůstali jsme kamarádi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama